  • CM07FD822FO3
CM07FD822FO3
advertisement
Manufacturer No:
CM07FD822FO3
HK JDW NO:
192-CM07FD822FO3
Datasheet:
CM07FD822FO3
Purchasing and Inquiry
CM07FD822FO3 Overview
To ensure high reliability, its size/dimension is 0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm.This device requires a voltage of - Rated DC of 500V in order to be fully functional.The maximum operating temperature is set to 125°C so that reliability is guaranteed.With the part, the temperature coefficient is set to 70 ppm/°C.This electronic part has a voltage rating of 500V.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CM07FD822FO3 Features
its size/dimension is 0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CM07FD822FO3 Applications
  • Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • CATV
  • Plasma generators
  • RF Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CM07FD822FO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.791Lx0.319W 20.10mmx8.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    Mica
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Height Seated (Max)
    0.882 22.40mm