  • CM07FD133GO3
CM07FD133GO3
advertisement
Manufacturer No:
CM07FD133GO3
HK JDW NO:
192-CM07FD133GO3
Package:
Radial
Datasheet:
CM07FD133GO3
Purchasing and Inquiry
CM07FD133GO3 Overview
A 0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm dimension and a size/dimension of 0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm ensure reliability.It requires voltage - Rated DC of 500V to function fully.In order to ensure reliability, the maximum operating temperature is set to 125°C.70 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.The voltage - Rated of this electronic part is 500V.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CM07FD133GO3 Features
its size/dimension is 0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CM07FD133GO3 Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Instruments
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Lasers
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CM07FD133GO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CM07
  • Size / Dimension
    0.811Lx0.370W 20.60mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.013μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    Mica
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Height Seated (Max)
    0.890 22.60mm