  • CM06FD122JO3
CM06FD122JO3
advertisement
Manufacturer No:
CM06FD122JO3
HK JDW NO:
192-CM06FD122JO3
Package:
Radial
Datasheet:
CM06FD122JO3
Purchasing and Inquiry
CM06FD122JO3 Overview
Consequently, it has 0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.The voltage - Rated DC of 500V needs to be provided to fully play its function.70 ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CM06FD122JO3 Features
its size/dimension is 0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CM06FD122JO3 Applications
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Lasers
  • RF Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CM06FD122JO3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    CM06
  • Size / Dimension
    0.661Lx0.220W 16.80mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    5.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Military Standard
    MIL-C-5
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm