  • CLF12577NIT-100M-D
CLF12577NIT-100M-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF12577NIT-100M-D
HK JDW NO:
769-CLF12577NIT-100M-D
Description:
TDK CLF12577NIT-100M-D Surface Mount Power Inductor, CLF-NI-D Series, 10 H, 7.7 A, 6.4 A, Shielded, 0.01 ohmNew
Step5Bar-code shipping tag
CLF12577NIT-100M-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2011
  • Series
    CLF-NI-D
  • Size / Dimension
    0.504Lx0.492W 12.80mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    6.4A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.4mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    5049
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    7.7A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT :20%
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm