  • CL32A226KOJNNNF
CL32A226KOJNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL32A226KOJNNNF
HK JDW NO:
703-CL32A226KOJNNNF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 185600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL32A226KOJNNNF
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    16V
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm