  • CL31C101JCCNNND
CL31C101JCCNNND
advertisement
Manufacturer No:
CL31C101JCCNNND
HK JDW NO:
703-CL31C101JCCNNND
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CL31C101JCCNNND
Description:
CL 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C101JCCNNND
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm