  • CL31B684KAPWPNE
CL31B684KAPWPNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B684KAPWPNE
HK JDW NO:
703-CL31B684KAPWPNE
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CL31B684KAPWPNE
Description:
CL 0.68μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2992
Step5Bar-code shipping tag
CL31B684KAPWPNE
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CL
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm