  • CL31B225KBHVPJE
CL31B225KBHVPJE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B225KBHVPJE
HK JDW NO:
703-CL31B225KBHVPJE
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 2.2μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 55801
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B225KBHVPJE
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm