  • CL31B105KAHNNNE
CL31B105KAHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B105KAHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31B105KAHNNNE
Datasheet:
CL31B105KAHNNNE
Purchasing and Inquiry
CL31B105KAHNNNE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL31B105KAHNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CL31B105KAHNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31B105KAHNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL31B105KAHNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    25V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm