  • CL21B681KBANFNC
CL21B681KBANFNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B681KBANFNC
HK JDW NO:
703-CL21B681KBANFNC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CL21B681KBANFNC
Description:
CL 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3432
Step5Bar-code shipping tag
CL21B681KBANFNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm