  • CL10C270JB8NNNL
CL10C270JB8NNNL
advertisement
Manufacturer No:
CL10C270JB8NNNL
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL10C270JB8NNNL
Package:
0603
Datasheet:
CL10C270JB8NNNL
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 300 ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 8592
Step5Bar-code shipping tag
CL10C270JB8NNNL
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Length
    1.6mm