  • C0805C333Z5UAC7025
C0805C333Z5UAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C0805C333Z5UAC7025
HK JDW NO:
417-C0805C333Z5UAC7025
Package:
0805
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 80% 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C333Z5UAC7025
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    780μm
  • Length
    2mm