  • CL10B154KO8NNND
CL10B154KO8NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL10B154KO8NNND
HK JDW NO:
703-CL10B154KO8NNND
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CL10B154KO8NNND
Description:
CL 0.15μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL10B154KO8NNND
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm