  • CL05B332JB5NNNC
CL05B332JB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B332JB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05B332JB5NNNC
Datasheet:
CL05B332JB5NNNC
Description:
CL 3300pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05B332JB5NNNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm