  • CL05B103MA5NNNC
CL05B103MA5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B103MA5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05B103MA5NNNC
Datasheet:
CL05B103MA5NNNC
Description:
CL 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05B103MA5NNNC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm