  • CL03C8R2CA3GNNH
CL03C8R2CA3GNNH
advertisement
Manufacturer No:
CL03C8R2CA3GNNH
HK JDW NO:
700-CL03C8R2CA3GNNH
Package:
0201
Datasheet:
CL03C8R2CA3GNNH
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 13201
Step5Bar-code shipping tag
CL03C8R2CA3GNNH
  • Package / Case
    0201
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    3.05%
  • Negative Tolerance
    3.05%