  • CL03C330JA3NNNC
CL03C330JA3NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL03C330JA3NNNC
HK JDW NO:
703-CL03C330JA3NNNC
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CL03C330JA3NNNC
Purchasing and Inquiry
CL03C330JA3NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
CL03C330JA3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CL03C330JA3NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL03C330JA3NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL03C330JA3NNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm