  • CKR05BX473MM
CKR05BX473MM
advertisement
Manufacturer No:
CKR05BX473MM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR05BX473MM
Description:
C(SIZE)T 47nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR05BX473MM
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm