  • CKP2012E2R2M-T
CKP2012E2R2M-T
advertisement
Manufacturer No:
CKP2012E2R2M-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-CKP2012E2R2M-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CKP2012E2R2M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CK, P Type
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Rated Current-Max
    1.3A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm