  • CKG57KX7R2J224M
CKG57KX7R2J224M
advertisement
Manufacturer No:
CKG57KX7R2J224M
HK JDW NO:
769-CKG57KX7R2J224M
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11646
Step5Bar-code shipping tag
CKG57KX7R2J224M
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    3.5mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    5.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%