  • CKG32KC0G2E333J335AH
CKG32KC0G2E333J335AH
advertisement
Manufacturer No:
CKG32KC0G2E333J335AH
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKG32KC0G2E333J335AH
Package:
Nonstandard SMD
Description:
MEGACAP, CKG 0.033μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 2343
Step5Bar-code shipping tag
CKG32KC0G2E333J335AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.136 3.45mm
  • Thickness
    3.4544mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Nonstandard SMD
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MEGACAP, CKG
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%