  • CK45-R3FD222K-NRA
CK45-R3FD222K-NRA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3FD222K-NRA
HK JDW NO:
769-CK45-R3FD222K-NRA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% -30/+15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3FD222K-NRA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -30/+15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    6524
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    20.4978mm
  • Length
    16.5mm