  • CK45-R3AD471KANRA
CK45-R3AD471KANRA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3AD471KANRA
HK JDW NO:
769-CK45-R3AD471KANRA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% -30/+15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 13392
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3AD471KANRA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -30/+15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    5.0038mm
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Thickness
    5mm