  • CK45-R3AD222KAGRA
CK45-R3AD222KAGRA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3AD222KAGRA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CK45-R3AD222KAGRA
Package:
Datasheet:
Description:
0.0022μF Ceramic Capacitor -30/+15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3115
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3AD222KAGRA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -30/+15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.0022μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    15mm
  • Length
    15mm
  • Width
    5mm