  • CK45-R3AD152KAGRA
CK45-R3AD152KAGRA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-R3AD152KAGRA
HK JDW NO:
769-CK45-R3AD152KAGRA
Description:
0.0015μF Ceramic Capacitor -30/+15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1890
Step5Bar-code shipping tag
CK45-R3AD152KAGRA
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -30/+15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.0015μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    12.5mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    5mm