  • CK45-E3FD472ZYVNA
CK45-E3FD472ZYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-E3FD472ZYVNA
HK JDW NO:
769-CK45-E3FD472ZYVNA
Datasheet:
CK45-E3FD472ZYVNA
Description:
CK45 4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 4139
Step5Bar-code shipping tag
CK45-E3FD472ZYVNA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CK45
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    E
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    6mm