  • CK45-E3AD681ZYNN
CK45-E3AD681ZYNN
advertisement
Manufacturer No:
CK45-E3AD681ZYNN
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CK45-E3AD681ZYNN
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CK45-E3AD681ZYNN
Description:
CK45 680pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.217Dia 5.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 7088
Step5Bar-code shipping tag
CK45-E3AD681ZYNN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    CK45
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    E
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • Thickness
    5mm