  • CK45-B3FD681KYNN
CK45-B3FD681KYNN
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3FD681KYNN
HK JDW NO:
769-CK45-B3FD681KYNN
Datasheet:
CK45-B3FD681KYNN
Description:
CK45 680pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.315Dia 8.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 13542
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3FD681KYNN
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
    B
  • Composition
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3224
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    8mm
  • Thickness
    6mm