  • CK45-B3FD151KYVNA
CK45-B3FD151KYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3FD151KYVNA
HK JDW NO:
769-CK45-B3FD151KYVNA
Datasheet:
CK45-B3FD151KYVNA
Description:
CK45 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% B 0.217Dia 5.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1504
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3FD151KYVNA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Packing Method
    TAPE
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    2224
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • Length
    5.5mm
  • Width
    6mm