  • CK45-B3DD152KYGNA
CK45-B3DD152KYGNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD152KYGNA
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD152KYGNA
Datasheet:
CK45-B3DD152KYGNA
Description:
CK45 1500pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% B 0.335Dia 8.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1451
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD152KYGNA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    3320
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    8.5mm
  • Width
    5mm