  • CK45-B3DD102KYGNA
CK45-B3DD102KYGNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD102KYGNA
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD102KYGNA
Datasheet:
CK45-B3DD102KYGNA
Description:
CK45 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% B 0.295Dia 7.50mm -25°C~105°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 14735
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD102KYGNA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm