  • CJT150390RJJ
CJT150390RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT150390RJJ
HK JDW NO:
792-CJT150390RJJ
Step5Bar-code shipping tag
CJT150390RJJ
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    8.465Lx1.575W 215.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    150W
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm