  • CJT1204R7JJ
CJT1204R7JJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT1204R7JJ
HK JDW NO:
792-CJT1204R7JJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 4.7Ohm, ±5%, 120W
Step5Bar-code shipping tag
CJT1204R7JJ
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    7.480Lx1.575W 190.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    120W
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm