  • CJT1200390RJJ
CJT1200390RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT1200390RJJ
HK JDW NO:
792-CJT1200390RJJ
Description:
FIXED RESISTOR 390Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
CJT1200390RJJ
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    17.717Lx1.969W 450.00mmx50.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Power (Watts)
    1200W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm