  • CJT1200150RJJ
CJT1200150RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT1200150RJJ
HK JDW NO:
792-CJT1200150RJJ
Description:
FIXED RESISTOR 150Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
CJT1200150RJJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    17.717Lx1.969W 450.00mmx50.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Power (Watts)
    1200W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm