  • CIGT201608LM1R0MNE
CIGT201608LM1R0MNE
advertisement
Manufacturer No:
CIGT201608LM1R0MNE
HK JDW NO:
703-CIGT201608LM1R0MNE
Package:
0806 (2016 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIGT201608LM1R0MNE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CIGT
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Thin Film
  • Current Rating (Amps)
    2.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    2.8A
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm