  • CHPHT0603K5112FGT
CHPHT0603K5112FGT
advertisement
Manufacturer No:
CHPHT0603K5112FGT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-CHPHT0603K5112FGT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CHPHT0603K5112FGT
Description:
CHPHT Series, Thick Film, 51.1kOhms, 0.0125W, ±1%, -55°C~230°C
Quantity:
In Stock : 1157
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHPHT0603K5112FGT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CHPHT
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.035W 1.60mmx0.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.0125W
  • Max Power Dissipation
    12.5mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.51mm
  • Length
    1.6002mm