  • CHF3523CNT500LW
CHF3523CNT500LW
advertisement
Manufacturer No:
CHF3523CNT500LW
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CHF3523CNT500LW
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CHF3523CNT500LW
Description:
CHF - RF Power Series, Thick Film, 50Ohm, ±5%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHF3523CNT500LW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.350Lx0.230W 8.89mmx5.84mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    50Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Depth
    5.842mm
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    4GHz
  • Base Part Number
    CHF3523
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • VSWR-Max
    1.2
  • Input Power-Max (CW)
    51.76dBm
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm