  • CGS143T175X5L
CGS143T175X5L
advertisement
Manufacturer No:
CGS143T175X5L
HK JDW NO:
192-CGS143T175X5L
Datasheet:
CGS143T175X5L
Description:
CGS 14000μF Capacitor -10% +75% Bulk Chassis Mount -40°C~85°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
CGS143T175X5L
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Tolerance
    -10% +75%
  • Capacitance
    14000μF
  • Voltage - Rated DC
    175V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Diameter
    76mm
  • Height
    143mm
  • Length
    143mm