  • CGJ5H4C0G2H682J115AA
CGJ5H4C0G2H682J115AA
advertisement
Manufacturer No:
CGJ5H4C0G2H682J115AA
HK JDW NO:
769-CGJ5H4C0G2H682J115AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CGJ 6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 17347
Step5Bar-code shipping tag
CGJ5H4C0G2H682J115AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm