  • CGJ5C4C0G2H181J
CGJ5C4C0G2H181J
advertisement
Manufacturer No:
CGJ5C4C0G2H181J
HK JDW NO:
769-CGJ5C4C0G2H181J
Package:
1206
Datasheet:
Description:
180pF 500V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3947
Step5Bar-code shipping tag
CGJ5C4C0G2H181J
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    180pF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C