  • CGJ4J3X7R1E155K125AB
CGJ4J3X7R1E155K125AB
advertisement
Manufacturer No:
CGJ4J3X7R1E155K125AB
HK JDW NO:
769-CGJ4J3X7R1E155K125AB
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGJ 1.5μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 15868
Step5Bar-code shipping tag
CGJ4J3X7R1E155K125AB
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm