  • CGJ3E2C0G2A101J080AA
CGJ3E2C0G2A101J080AA
advertisement
Manufacturer No:
CGJ3E2C0G2A101J080AA
HK JDW NO:
769-CGJ3E2C0G2A101J080AA
Description:
CGJ 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 8744
Step5Bar-code shipping tag
CGJ3E2C0G2A101J080AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm