  • CGHV27100F
CGHV27100F
advertisement
Manufacturer No:
CGHV27100F
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-CGHV27100F
Package:
440162
Datasheet:
Description:
RF MOSFET HEMT 50V 440162
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CGHV27100F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    440162
  • Packaging
    Tube
  • Published
  • Series
    GaN
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    2.5GHz~2.7GHz
  • Current - Test
    500mA
  • Transistor Type
    HEMT
  • Gain
    18dB
  • Power - Output
    100W
  • Voltage - Test
    50V