  • CG2H40045P
CG2H40045P
advertisement
Manufacturer No:
CG2H40045P
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-CG2H40045P
Package:
440206
Datasheet:
Description:
45W, GAN HEMT, 28V, DC-4.0GHZ, P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CG2H40045P
  • Package / Case
    440206
  • Supplier Device Package
  • Series
    GaN
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    120V
  • Frequency
    4GHz
  • Current - Test
    400mA
  • Transistor Type
    HEMT
  • Gain
    16dB
  • Power - Output
    45W
  • Voltage - Test
    28V