  • CGA9N2X7R2A225M230KA
CGA9N2X7R2A225M230KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA9N2X7R2A225M230KA
HK JDW NO:
769-CGA9N2X7R2A225M230KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
CGA 2.2μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 29
Step5Bar-code shipping tag
CGA9N2X7R2A225M230KA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm