  • CGA8M2X7R1H335K200KA
CGA8M2X7R1H335K200KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA8M2X7R1H335K200KA
HK JDW NO:
769-CGA8M2X7R1H335K200KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CGA 3.3μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 4206
Step5Bar-code shipping tag
CGA8M2X7R1H335K200KA
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • Thickness
    2.0066mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    55 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%