  • CGA8M1X7T2J224M200KC
CGA8M1X7T2J224M200KC
advertisement
Manufacturer No:
CGA8M1X7T2J224M200KC
HK JDW NO:
769-CGA8M1X7T2J224M200KC
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CGA 0.22μF Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 930
Step5Bar-code shipping tag
CGA8M1X7T2J224M200KC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm