  • CGA8L3X7R2E154K160KA
CGA8L3X7R2E154K160KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA8L3X7R2E154K160KA
HK JDW NO:
769-CGA8L3X7R2E154K160KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CGA 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 14127
Step5Bar-code shipping tag
CGA8L3X7R2E154K160KA
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • Thickness
    1.6002mm