  • CGA8L2X7R1E475M160KA
CGA8L2X7R1E475M160KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA8L2X7R1E475M160KA
HK JDW NO:
769-CGA8L2X7R1E475M160KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CGA 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1832
Step5Bar-code shipping tag
CGA8L2X7R1E475M160KA
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm